Vykurovacia sezóna jeseň/zima 2021 – 2022

Vykurovacia sezóna jeseň/zima 2021 – 2022

Vykurovacie obdobie sa začína 1. septembra a končí sa 31. mája. Čas, kedy sa naozaj rozohrejú radiátory v bytových domoch a bytoch napojených na centrálne vykurovanie, sa z roka na rok môže líšiť. Závisí to totiž od vonkajších teplôt, no aj od predpovede počasia.

 Viacerí z vás, vlastníkov bytov, sa zaujímali o začiatok vykurovania už v septembri, aj preto sme vtedy oslovili nášho dodávateľa tepla a teplej úžitkovej vody, spoločnosť Bytterm, a. s. V tom čase však teploty dosahovali 14 °C – 15 °C a dokonca sa oteplilo, takže vykurovať začali až neskôr.


Kedy je teda dodávateľ tepla povinný začať vykurovať?

Vtedy, ak vo vykurovacom období počas dvoch za sebou nasledujúcich dní klesne priemerná denná teplota vzduchu pod 13 °C a jej zvýšenie nemožno očakávať podľa predpovede počasia ani v nasledujúcich dňoch.  


Vykurovacie obdobie a podmienky, ktoré musia spĺňať poskytovatelia tepla, upravuje Vyhláška Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky č. 152/2005 Z. z.

 

Náš tip:

Ak je počas vykurovacej sezóny príjemné počasie a vonku sa oteplí, chladnejšiu klímu v byte si spríjemníte vetraním. V zime vetrajte krátko, ale okná pootvárajte dôkladne dokorán.