Novinky

To najnovšie z diania v oblasti bývania a správy, čo sme pre vás  spracovali.
Aktuálne o živote v bytových domoch, financiách, nákladoch na bývanie,
úsporách energií a zvyšovaní komfortu bývania.

Všetky články

Priplatíme si tento rok za energie?

Za dodávku tepla, teplej a studenej vody, zrážkovej vody či elektriny v spoločných priestoroch, platíme približne 57 % z celkových nákladov na bývanie, čo je priemerne 71 eur mesačne. Zvýšenie cien energií sa odráža na nedoplatkoch v ročnom vyúčtovaní nákladov za bývanie, za posledné 2 roky to vlastníci pocítili najmä na zvýšení nákladov za teplo a teplú vodu. Aké zmeny cien energií očakávame tento rok?

Priplatíme si tento rok za energie?

Ako to bolelo, keď horelo

Veru, bolí to, keď horí. Keď vám v jednom momente vzbĺkne váš domov. Veci, ktoré boli pre vás pamiatkou na blízkych a vyvolávali spomienky. Keď sa zrazu ocitnete u susedov na balkóne a neviete, čo bude ďalej. Našťastie, pomoc prišla v pravej chvíli. Aj rýchla pomoc z OSBD Žilina.

Ako to bolelo, keď horelo

Ste si istí, že by ste nezostali na ulici?

Predstavte si, že by sa váš bytový dom stal zrazu neobývateľný. Tak ako v Prešove, kde si výbuch plynu vyžiadal nielen ľudské životy, no pripravil o strechu nad hlavou aj všetkých obyvateľov paneláka. Bytový dom museli zrovnať so zemou. Ak sa niečo také už stane, je neskoro na otázku: za čo si kúpime nový byt? Ruku na srdce: viete, či je váš bytový dom poistený tak, že ste neskončili na ulici?  

Ste si istí, že by ste nezostali na ulici?

Váš názor nás zaujíma

Ak ste využili naše služby a čokoľvek ste na OSBD Žilina vybavovali, mohli ste od nás dostať e-mail s krátkym dotazníkom. Prosíme Vás o spoluprácu: vyplňte ho a ohodnoťte, ako sme vybavili Vašu žiadosť či podnet, s ktorými ste sa na nás obrátili.

Váš názor nás zaujíma
Image

Domovinky pre vás pripravuje

OBVODNÉ STAVEBNÉ BYTOVÉ DRUŽSTVO ŽILINA

TULSKÁ 33

010 08 ŽILINA

Webová stránka www.domovinky.sk je jedinečný portál o bývaní a správe bytových domov. Prinášame aktuálne informácie spoločne s nadčasovými témami, ktoré sa týkajú medziľudských vzťahov i zákonných úprav života v bytovom dome. Mapujeme náklady na bývanie, obnovu bytových domov a ich financovanie, susedské vzťahy, právne riešenie problematických oblastí spolunažívania, prinášame zaujímavosti zo sveta bývania. Na osobitej platforme spájame záujmy vlastníkov a obyvateľov bytov s oblasťou správy. Predstavujeme úspešné projekty obnov bytových domov v správe OSBD Žilina aj výsledky práce zástupcov vlastníkov a domovníkov, ktoré môžu byť inšpiráciou pre ktorýkoľvek bytový dom na Slovensku.