Údržba domov

Komplexné alebo čiastočné obnovy  a údržba bytových domov, možnosti
ich financovania, úspešné projekty rekonštrukcií.
Pomoc v prípade havárií či po požiaroch.

Všetky články

Práce v bytoch už môžeme realizovať


Ak vo vašom dome nastal čas na výmenu vodomerov a pomerových rozdeľovačov nákladov na vykurovanie (meračov tepla), alebo máte v dome naplánované iné práce, pri ktorých musia pracovníci vstupovať do bytov, je to možné od 26. apríla 2021.

Práce v bytoch už môžeme realizovať

Balkóny: Rekonštruovať? Vymeniť? Zväčšiť?

Takmer všetci tam sušíme bielizeň, niekto pestuje kvety, iný číta, ďalší pije kávu a vychutnáva si výhľad, podaktorí vybavujú telefonáty. Balkóny a lodžie. Viete, že práve ich oprava je pri obnove bytových domov jednou z najnáročnejších činností?

Balkóny: Rekonštruovať? Vymeniť? Zväčšiť?

Prerábam, prerábaš, prerábame

Máte suseda, ktorý už viac rokov nevynechá ani jeden týždeň bez vŕtania, zatĺkania, klopkania a iných zvukov? Rozmýšľate ako asi vyzerá jeho byt? Má ešte pôvodné steny na svojom mieste? A nie sú už po neúnavných prerábkach deravé ako „rešeto“? Nespadne vám o chvíľu na hlavu celý dom?

Prerábam, prerábaš, prerábame

KEĎ TEPLÁ VODA NIE JE DOSŤ TEPLÁ

V bytovom dome platia všetci obyvatelia za 1m teplej vody (TV) jednotnú cenu. No nie všetci odoberajú vodu s rovnakou teplotou. Zníženie rozdielov teploty vody je možné hydraulickou reguláciou (HV) rozvodov. Stihnúť zrealizovať HV do konca tohto roka musia aj domy v správe OSBD s centrálnou prípravou teplej vody. Nariaďuje to zákon.

KEĎ TEPLÁ VODA NIE JE DOSŤ TEPLÁ

Čo sa stalo po rokoch s našou fasádou?

„Čo je to s našou fasádou?“ Túto otázku si kladú obyvatelia bytových domov, keď sa na fasáde začnú zjavovať nepekné škvrny. Sú to zvyčajne riasy a plesne. Dva domy v správe OSBD Žilina sa rozhodli, riešiť tento problém dokonca súdnou cestou.

Čo sa stalo po rokoch  s našou fasádou?
Image

Domovinky pre vás pripravuje

OBVODNÉ STAVEBNÉ BYTOVÉ DRUŽSTVO ŽILINA

TULSKÁ 33

010 08 ŽILINA

Webová stránka www.domovinky.sk je jedinečný portál o bývaní a správe bytových domov. Prinášame aktuálne informácie spoločne s nadčasovými témami, ktoré sa týkajú medziľudských vzťahov i zákonných úprav života v bytovom dome. Mapujeme náklady na bývanie, obnovu bytových domov a ich financovanie, susedské vzťahy, právne riešenie problematických oblastí spolunažívania, prinášame zaujímavosti zo sveta bývania. Na osobitej platforme spájame záujmy vlastníkov a obyvateľov bytov s oblasťou správy. Predstavujeme úspešné projekty obnov bytových domov v správe OSBD Žilina aj výsledky práce zástupcov vlastníkov a domovníkov, ktoré môžu byť inšpiráciou pre ktorýkoľvek bytový dom na Slovensku.