Veľké lodžie dodali malej bytovke nádych luxusu

Veľké lodžie dodali malej bytovke nádych luxusu
Na Suvorovovej 3 v Žiline vlastníci najviac túžili po veľkých lodžiách. Bytový dom však bolo treba obnoviť komplexne, a tak sa pustili do rekonštrukcie.
Keďže spodné byty mali iba jeden malý balkón, čo ich majiteľov trochu znevýhodňovalo, vlastníci bytov sa dohodli vymeniť tieto balkóny za lodžie s maximálnym možným rozmerom. Ostatné balkóny vo zvyšných bytoch dali zrekonštruovať.

Dom chceli aj zatepliť a obnoviť strechu. Keďže túžili bývať vo vynovenom priestore čo najskôr, ako správca sme vlastníkom odporučili, financovať obnovu komerčným úverom. Získať prostriedky zo štátneho fondu totiž vyžaduje nemálo času, trpezlivosť a splnenie podmienok, ktoré zahŕňajú podrobnú a detailne posudzovanú dokumentáciu.

Vlastníci si vo výberovom konaní volili z dvoch firiem. Napokon dostala zelenú spoločnosť Ekonomservis, ktorá sa stala generálnym dodávateľom a zabezpečila aj zateplenie strechy a samotného domu.
Obnova sa začala s príchodom zimy, a tak museli práce načas prerušiť a pokračovali na jar. Práce trvali asi 5 mesiacov.

„Spolupracovalo sa nám výborne, majiteľ firmy pán Korduliak vždy ochotne komunikoval, ak bol nejaký problém, alebo sa niekomu niečo nepáčilo či nezdalo, hneď sme to vyriešili. Firmu by som určite na obnovu domu odporučila,“ hovorí Petra Mráziková, ktorá bola počas obnovy zástupkyňou vlastníkov.

Napokon vlastníci z prostriedkov fondu domu ešte vymenili aj vchodové dvere do bytového domu. Jediné, čo v bytovom dome skolaudovanom v roku 1985 zostalo pôvodné, sú rozvody.
Image

Ekonomservis, s. r. o.

Šetriť na opravách sa nevypláca