Balkóny ako výzva

Balkóny ako výzva

Rekonštrukcia balkónov vo výškovom bytovom dome môže byť pre zhotoviteľa výzvou.

Do súťaže o obnovu balkónov v 11-poschodovom paneláku na Trnavskej ulici č. 1 v Žiline sa prihlásili 4 spoločnosti. Na výberové konanie prišli zástupcovia iba dvoch z nich. Takáto obnova vo výškovej budove s 57 bytmi mohla byť naozaj pre zhotoviteľov výzvou.

Image

Pred vlastníkmi zas stála výzva, dobre vybrať aspoň z dvoch kandidátov. Zvolili si firmu Stavomat a spol., s. r. o., pre priaznivú cenu, skúsenosti, serióznosť: aj tu, ako pri obnove domu na Tulskej 15 – 20, zavážili dobré referencie o kvalitnej práci a spoľahlivosti spoločnosti.

„S obnovou balkónov sme boli spokojní. Keď sa vyskytla nejaká maličkosť, ktorým sa pri takejto rekonštrukcii nevyhnete, hneď sme na to upozornili a boli veľmi ochotní,“ rekapituluje domová dôverníčka Viera Lichnerová. Spolu so zástupkyňou vlastníkov Barborou Štadániovou v mene vlastníkov akciu koordinovali.

Image
Rok 2022 bol pre vlastníkov na Trnavskej 1 významný, lebo spolu s rekonštrukciou balkónov si dali vymeniť aj zvislé a ležaté rozvody, vyčistiť vzduchotechniku a v tomto roku im inštalovali aj nový osobný a nákladný výťah. Financovali to z úveru Štátneho fondu rozvoja bývania.

Vzhľadom na rozsah tejto obnovy a financie zvážili, že balkóny budú iba rekonštruovať, nie vymieňať za betónové prefabrikáty.

Keď sa v dome odhodlajú rekonštruovať najbližšie, bude to podľa V. Lichnerovej elektrina  v spoločných priestoroch.

Image

Stavomat a spol., s. r. o.

Staviame pre vás už 20 rokov

profesionalita – skúsenosti – kvalita