Ako bude vyzerať panelák budúcnosti?

Ako bude vyzerať panelák budúcnosti?

Deti v tom majú jasno. Aspoň tie, ktoré sa zapojili do našej výtvarnej súťaže určenej pre žiakov základných škôl. Výkresov prišla presná stovka, a sú veľmi vydarené. Preto sme sa rozhodli dodatočne udeliť hneď dve ocenenia: 4. cenu a špeciálnu cenu za nápadité použitie loga OSBD.

Predseda predstavenstva M. Piliar vyjadril deťom počas odovzdávania cien obdiv za ich záujem o kreslenie, napriek tomu, že sú dnes populárnejšie hry na počítačoch či tabletoch. Tablet a telefóny získali aj naši prví traja víťazi - a my len dúfame, že kresliť neprestanú...
Image
„Bol som prekvapený, ako rozdielne deti stvárnili tému oproti minulosti, keď si väčšina z nich spájala budúcnosť bývania s vesmírom. Naopak, teraz často zobrazovali napríklad prírodu,“ zhodnotil M. Piliar - jeden z členov poroty, ktorá mala rovnaké zloženie ako pri vyhodnocovaní súťaže o Najkrajšie upravené okolie domu. Mnohé deti sa do výtvarnej súťaže zapojili vo svojich školách a výkresy vznikli na hodinách kreslenia. Boli to školy zo Žiliny: ZŠ Sv. Gorazda, ZŠ Gaštanová, ZŠ Martinská, ZŠ zo Školskej ulice v Závodí, ale aj zo ZŠ Lipová a ZUŠ, obe v Rajci.

Víťaz súťaže Matúš Štrajcher (8 r.) zo ZŠ v Závodí výkres tvoril 2 týždne. Jedno prvé miesto z výtvarnej súťaže už má. Jeho ocino nám so smiechom prezradil, že pred vyhodnotením bol aj trochu nervózny, lebo možno tušil, že niečo vyhrá. Matúšove výkresy sú technického rázu a sám rozmýšľa, že možno bude študovať na strednej škole stavebnej. Tablet ako hlavná výhra ho potešil, klasického kreslenia sa však nevzdá. „Vždy ma to bavilo,“ povedal Matúš. Mimochodom, je to prirodzený talent, výtvarný krúžok navštevoval len krátko.
Image
Podobne do základnej umeleckej školy nikdy nechodila ani „strieborná“ víťazka Simona Húdeková (14 r.) zo ZŠ Lipová 2 v Rajci. U Simony, ktorú by bavilo stať sa napríklad architektkou, majú zrejme výtvarný talent v rodine. To nám potvrdila aj jej mamina.