Ako neprísť o peniaze

Ako neprísť o peniaze
Ako neprísť o peniaze z poistky?

Pre vlastníkov z bytových domov v našej správe vyrokovalo OSBD Žilina výhodné poistky, ktoré pokryjú podstatnú časť škody spôsobenej haváriou, vandalizmom alebo inou nepríjemnosťou. Oplatí sa preto poistné udalosti nahlasovať. Dôležitá je však aj spolupráca zástupcov vlastníkov a domovníkov pri doriešení už nahlásených poistných udalostí. Stáva sa totiž, že uplynie nejaký čas a škoda stále nie je odstránená, udalosť teda nemôžeme riešiť s poisťovňou.  

V OSBD Žilina postupne uzatvárame 6 poistných udalostí z roku 2020 a 26 z roku 2021. 

Poistné udalosti staršie ako 2 roky budeme riešiť rozpočtom: vlastníci dostanú peniaze za potenciálnu opravu, no nie v plnej výške škody.

Kým v rokoch 2016 – 2019 a 2021 spôsobovali najväčšie škody v bytových domoch vandali a vyplatené poistné sumy sa pohybovali ročne od 20-tisíc do 22-tisíc eur, v roku 2020 poistná suma vzrástla takmer na 122 700 eur. „Zaúradoval“ totiž oheň (horelo v bytovom dome v Krasňanoch a na žilinskom sídlisku Solinky). Aj za rok 2022 bude poistné plnenie vyššie, už len pre škody spôsobené požiarom na Borovej 9 na žilinskom sídlisku Solinky (píšeme o ňom v týchto Domovinkách).